Menu

Protezy głosowe Provox

Aby mówić z pewnością siebie, potrzebujesz protezy głosowej, która jest trwała, prosta w użytkowaniu, łatwa w utrzymaniu i zapewnia najlepszą możliwą jakość głosu. Krótko mówiąc, taką, której można zaufać i na której można polegać. Provox oferuje pełną gamę protez głosowych i akcesoriów.

Provox® Vega™

Pewność bardziej naturalnej mowy

Provox Vega to proteza głosowa, z której korzystają tysiące osób po laryngektomii. Jest preferowana przez wielu pacjentów, twierdząc, że pod względem płynności i frazowania jest najbliższy naturalnemu sposobowi mówienia.

Provox Vega charakteryzuje się przepływem powietrza, który jest zoptymalizowany do mówienia, oraz ciśnienie potrzebne do otwarcia, które zapewnia dobre uszczelnienie podczas jedzenia.

Provox Vega jest znana jako solidne, trwałe i niezawodne urządzenie, które jest łatwe w utrzymaniu.

Kluczowe korzyści:

Lepsza jakość głosu
Mniejszy wysiłek przy mówieniu
Łatwa i skuteczna w czyszczeniu i konserwacji
Solidna i trwała
Łatwe wprowadzanie i możliwość wyboru preferowanej metody

Kluczowe cechy:

Większa średnica w stosunku do średnicy zewnętrznej dla mniejszych oporów przepływu powietrza
Osłona chroni zastawkę przed zanieczyszczeniami
Solidny system zastawkowy umożliwia szczotkowanie protezy

Dowiedz się więcej o Provox® Vega™

Provox® Vega™ XtraSeal™

Pewność jedzenia i picia bez przecieków

Provox Vega XtraSeal łączy w sobie zalety Provox Vega z rozwiązaniem do radzenia sobie z przeciekami wokół protezy głosowej z powodu powiększonej przetoki.

Zasadniczo jest to Provox Vega z dodatkowym, powiększonym kołnierzem przełykowym. Kołnierz jest cienki, wklęsły i bardzo elastyczny, dzięki czemu dopasowuje się do tkanki wokół przetoki. Dzięki Provox Vega XtraSeal pacjenci mogą mówić, jeść i pić podczas radzenia sobie z przeciekiem.

Kluczowe korzyści:

Rozwiązanie na przecieki wokół protezy
Dopasowuje się do tkanki wokół przetoki
Można łączyć z Provox XtraFlange w przypadku poważnego przecieku

Kluczowe cechy:

Duży kołnierz przełykowy, który jest cienki, wklęsły i elastyczny
Kołnierz przełykowy zaprojektowany w celu zapewnienia ochrony przed przeciekiem

Dowiedz się więcej o Provox® Vega™ XtraSeal™

Provox® ActiValve®

Najdłuższa żywotność urządzenia

Provox ActiValve jest przeznaczony przede wszystkim dla pacjentów, u których występuje wczesny przeciek przez protezę głosową. Niebieski fluoroplastyczny materiał zastawki jest odporny na zniszczenie przez biofilm. Magnesy zapobiegają przypadkowemu otwarciu zastawki podczas oddychania lub połykania.

Dowody kliniczne wskazują, że Provox Activalve ma znacznie dłuższą żywotność w porównaniu ze wszystkimi innymi protezami głosowymi.

Kluczowe korzyści:

Znacznie dłuższa średnia żywotność urządzenia
Zapobiega wczesnemu przeciekowi przez protezę z powodu biofilmu
Zapobiega wczesnemu przeciekowi przez protezę z powodu problemów z podciśnieniem

Kluczowe cechy:

Zastawka wykonana z fluoroplastiku wydaje się być odporna na zniszczenie przez Candida 5
Wbudowane magnesy zapobiegają przypadkowemu otwarciu
Wyższe początkowe ciśnienie otwarcia, aby zapobiec przeciekowi przez środek protezy
Niski opór przepływu powietrza

Dowiedz się więcej o Provox® ActiValve®

Provox Vega / Provox Vega XtraSeal / Provox ActiValve

Przewidziane zastosowanie wyrobu: Provox Vega jest wyrobem medycznym jednorazowego użytku z jednokierunkową zastawką, która otwiera przetokę tchawiczo-przełykową podczas wytwarzania głosu i zmniejsza ryzyko dostania się jedzenia i napojów do tchawicy.

Przewidziane zastosowanie wyrobu: Provox Vega XtraSeal jest jednokierunkową zastawką (protezą głosową) umieszczaną w przetoce tchawiczo-przełykowej, umożliwiającą  wytwarzanie głosu przez kierowanie powietrza do przełyku i jednocześnie zmniejszającą ryzyko dostania się jedzenia i napojów do tchawicy. Proteza Provox Vega XtraSeal jest wyposażona w dodatkowy, powiększony kołnierz przełykowy, który ma na celu rozwiązanie problemów z przeciekaniem wokół protezy głosowej.

Przewidziane zastosowanie wyrobu: Provox ActiValve jest niesterylną, wszczepialną protezą głosową przeznaczoną do wprowadzenia bezpośrednio do wygojonej przetoki w celu rehabilitacji głosu po całkowitej laryngektomii. Urządzenie przeznaczone jest dla pacjentów, u których występuje zbyt częste przeciekanie w przypadku korzystania z wcześniejszych protez głosowych (żywotność urządzenia krótsza niż 4-8 tygodni). Urządzenie ogranicza konieczność częstych wymian u większości użytkowników, ale nie u wszystkich. Proteza głosowa Provox ActiValve jest niejałową jednokierunkową zastawką jednorazowego użytku, która umożliwia wytwarzanie głosu poprzez kierowanie powietrza do przełyku i jednocześnie zmniejsza ryzyko przedostania się płynów i pokarmów do tchawicy. Wyposażona jest w dwa kołnierze utrzymujące [A] i niebieski pierścień [B], który zapewnia stabilność ułożenia oraz uszczelnienie klapki zastawki [C]. Proteza nie jest trwałym implantem i wymaga okresowej wymiany.

Podmiot odpowiedzialny: Coloplast Sp. z o.o.
Producent: Atos Medical AB

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Udostępnij