Menu

O nas

Firma Atos Medical tworzy i sprzedaje urządzenia medyczne, kierując się chęcią ułatwienia życia osobom żyjącym ze stomą w ponad 90 krajach.

Od momentu powstania w 1986 roku staliśmy się światowym liderem w zakresie opieki nad pacjentami po laryngektomii

Chcemy pozostać w czołówce i wiemy, że to coś więcej niż rozwój produktów na najwyższym poziomie, dlatego badania kliniczne i edukacja zarówno profesjonalistów, jak i pacjentów są integralną częścią naszej działalności.

Jesteśmy prawdziwie globalną organizacją o szwedzkich korzeniach, zatrudniającą około 1200 pracowników. Atos Medical jest częścią Coloplast A/S.

Atos Medical - kim jesteśmy i co robimy?
founding of the company

1986

Firma Atos Medical została założona na południu Szwecji przez braci Gerta i Jana-Ove Persson.

1990

W rezultacie prac badawczo-rozwojowych prowadzonych we współpracy z Holenderskim Instytutem Onkologicznym (Netherlands Cancer Institute) wprowadziliśmy na rynek pierwszą protezę głosową Provox® aby usprawnić rehabilitację głosową pacjentów po całkowitej laryngektomii.

map of the expansion

1996

Rozpoczęliśmy naszą międzynarodową ekspansję od oddziałów w Europie i Stanach Zjednoczonych.

Provox® ActiValve®

2003

Wprowadzona została nasza najbardziej zaawansowana proteza głosowa Provox® ActiValve® mająca na celu zapobieganie wczesnemu przeciekaniu. Zawiera magnesy zabezpieczające przed nieumyślnym otwarciu zastawki protezy.

2009

Aby uzyskać bardziej naturalny sposób mówienia pod względem płynności i frazowania, wprowadziliśmy protezę Provox® Vega™.

2010

W celu lepszego nawilżania i rehabilitacji oddechowej wprowadziliśmy wymienniki ciepła i wilgoci Provox® XtraFlow™ i Provox® XtraMoist™ do stosowania w różnych sytuacjach.

2014

Naszą odpowiedzią na radzenie sobie z nieszczelnością wokół protezy spowodowaną powiększaniem się przetoki tchwiczo-przełykowej było wprowadzenie Provox® Vega XtraSeal™.

2014

Aby umożliwić większej liczbie osób mówienie bez użycia rąk, wprowadziliśmy na rynek urządzenie Provox® FreeHands FlexiVoice™ oraz plaster Provox® StabiliBase™ , zapewniający dodatkową stabilność i przyczepność podczas mówienia bez użycia rąk.

2014

Wprowadziliśmy DualCare™, zapewniając osobom z tracheostomią unikalne rozwiązanie, możliwość połączenia mowy bez użycia rąk z zaletami wymiennika ciepła i wilgoci HME.

2014

Na rynek wprowadzono XtraCare™ opracowany w celu zapewnienia dodatkowej ochrony poprzez połączenie wymiennika ciepła i wilgoci HME ze skuteczną filtracją wirusów i bakterii.

coming home case

2016

Wprowadziliśmy program Provox® Coming Home® , aby ułatwić użytkownikom powrót ze szpitala, a także zaprezentować im oraz ich opiekunom produkty oraz istotne informacje dotyczące pielęgnacji, rehabilitacji głosowej i oddechowej w sposób prosty i zrozumiały. Firma Atos Medical została laureatem konkursu Red Dot za program Provox® Coming Home®.

2017

Wprowadziliśmy rozwiazanie na noc o nazwie Provox® Luna®, aby zapewnić komfortowy sen i zadbać o skórę wokół stomy oraz lepszą pracę płuc. Atos Medical otrzymał prestiżową nagrodę Red Dot Product Design 2018 za Provox® Luna®.

2018

Wprowadziliśmy na rynek nową markę produktów dla osób z tracheostomią Freevent®, której wysokiej jakości urządzenia zostały zaprojektowane tak, aby spełniały wysokie standardy komfortu, niezawodności i trwałości. Freevent Neckbands to pierwszy produkt wprowadzony w ramach tej marki. Po prowadzeniu opasek kolejne produkty takie jak , DualCare™, TrachPhone®, and XtraCare™ zostały włączone do marki Freevent.

2019

Wprowadziliśmy pierwszą aplikację zaprojektowaną specjalnie dla osób po laryngektomii i pracowników służby zdrowia. Oferuje ona użytkownikom m.in natychmiastowy dostęp do informacji o produktach, pomocnych narzędzi i ćwiczeń rehabilitacyjnych głosu.

2020

Wprowadziliśmy Freevent® XtraCare™ Mini, nasz pierwszy wymiennik ciepła i wilgoci HME w segmencie pediatrycznym. Freevent® XtraCare™ Mini zapewnia skuteczną filtrację wraz z dobrym nawilżeniem, zapewniając codzienną ochronę dzieciom z tracheostomią.

2020

Wprowadziliśmy Provox® Life™ w kilku krajach skandynawskich oraz Holandii. Nowy system Provox Life™ zawierający wymienniki ciepła i wilgoci HME o zwiększonej wydajności oraz nową gamę plastrów oferuje użytkownikom kompletne i elastyczne rozwiązanie.

Siedziba firmy

Coloplast Sp. z o.o.

Adres: ul. Inflancka 4 00-189 Warszawa
Telefon: +48 22 535 60 00
Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy,
XII Wydział Gospodarczy
KRS 0000118096
NIP 527-23-05-360
Kapitał zakładowy 4 250 000 PLN

Udostępnij