O nas

Firma Atos Medical tworzy i sprzedaje urządzenia medyczne, kierując się chęcią ułatwienia życia osobom żyjącym ze stomą w ponad 90 krajach.

Od momentu powstania w 1986 roku staliśmy się światowym liderem w zakresie opieki nad pacjentami po laryngektomii

Chcemy pozostać w czołówce i wiemy, że to coś więcej niż rozwój produktów na najwyższym poziomie, dlatego badania kliniczne i edukacja zarówno profesjonalistów, jak i pacjentów są integralną częścią naszej działalności.

Jesteśmy prawdziwie globalną organizacją o szwedzkich korzeniach, zatrudniającą około 1200 pracowników. Atos Medical jest częścią Coloplast A/S.

Atos Medical - kim jesteśmy i co robimy?
founding of the company

1986

Firma Atos Medical została założona na południu Szwecji przez braci Gerta i Jana-Ove Persson.

1990

W rezultacie prac badawczo-rozwojowych prowadzonych we współpracy z Holenderskim Instytutem Onkologicznym (Netherlands Cancer Institute) wprowadziliśmy na rynek pierwszą protezę głosową Provox aby usprawnić rehabilitację głosową pacjentów po całkowitej laryngektomii.

map of the expansion

1996

Rozpoczęliśmy naszą międzynarodową ekspansję od oddziałów w Europie i Stanach Zjednoczonych.

Provox ActiValve

2003

Wprowadzona została nasza najbardziej zaawansowana proteza głosowa Provox ActiValve mająca na celu zapobieganie wczesnemu przeciekaniu. Zawiera magnesy zabezpieczające przed nieumyślnym otwarciu zastawki protezy.

2009

Aby uzyskać bardziej naturalny sposób mówienia pod względem płynności i frazowania, wprowadziliśmy protezę Provox Vega.

2010

W celu lepszego nawilżania i rehabilitacji oddechowej wprowadziliśmy wymienniki ciepła i wilgoci Provox XtraFlow i Provox XtraMoist do stosowania w różnych sytuacjach.

2014

Naszą odpowiedzią na radzenie sobie z nieszczelnością wokół protezy spowodowaną powiększaniem się przetoki tchwiczo-przełykowej było wprowadzenie Provox Vega XtraSeal.

2014

Aby umożliwić większej liczbie osób mówienie bez użycia rąk, wprowadziliśmy na rynek urządzenie Provox FreeHands FlexiVoice oraz plaster Provox StabiliBase , zapewniający dodatkową stabilność i przyczepność podczas mówienia bez użycia rąk.

2014

Wprowadziliśmy DualCare, zapewniając osobom z tracheostomią unikalne rozwiązanie, możliwość połączenia mowy bez użycia rąk z zaletami wymiennika ciepła i wilgoci HME.

2014

Na rynek wprowadzono XtraCare opracowany w celu zapewnienia dodatkowej ochrony poprzez połączenie wymiennika ciepła i wilgoci HME ze skuteczną filtracją wirusów i bakterii.

coming home case

2016

Wprowadziliśmy program Provox Coming Home , aby ułatwić użytkownikom powrót ze szpitala, a także zaprezentować im oraz ich opiekunom produkty oraz istotne informacje dotyczące pielęgnacji, rehabilitacji głosowej i oddechowej w sposób prosty i zrozumiały. Firma Atos Medical została laureatem konkursu Red Dot za program Provox Coming Home.

2017

Wprowadziliśmy rozwiazanie na noc o nazwie Provox Luna, aby zapewnić komfortowy sen i zadbać o skórę wokół stomy oraz lepszą pracę płuc. Atos Medical otrzymał prestiżową nagrodę Red Dot Product Design 2018 za Provox Luna.

2018

Wprowadziliśmy na rynek nową markę produktów dla osób z tracheostomią Freevent, której wysokiej jakości urządzenia zostały zaprojektowane tak, aby spełniały wysokie standardy komfortu, niezawodności i trwałości. Freevent Neckbands to pierwszy produkt wprowadzony w ramach tej marki. Po prowadzeniu opasek kolejne produkty takie jak , DualCare, TrachPhone, and XtraCare zostały włączone do marki Freevent.

2019

Wprowadziliśmy pierwszą aplikację zaprojektowaną specjalnie dla osób po laryngektomii i pracowników służby zdrowia. Oferuje ona użytkownikom m.in natychmiastowy dostęp do informacji o produktach, pomocnych narzędzi i ćwiczeń rehabilitacyjnych głosu.

2020

Wprowadziliśmy Freevent XtraCare Mini, nasz pierwszy wymiennik ciepła i wilgoci HME w segmencie pediatrycznym. Freevent XtraCare Mini zapewnia skuteczną filtrację wraz z dobrym nawilżeniem, zapewniając codzienną ochronę dzieciom z tracheostomią.

2020

Wprowadziliśmy Provox Life w kilku krajach skandynawskich oraz Holandii. Nowy system Provox Life zawierający wymienniki ciepła i wilgoci HME o zwiększonej wydajności oraz nową gamę plastrów oferuje użytkownikom kompletne i elastyczne rozwiązanie.

Siedziba firmy

Coloplast Sp. z o.o.

Adres: ul. Inflancka 4 00-189 Warszawa
Telefon: +48 22 535 60 00
Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy,
XII Wydział Gospodarczy
KRS 0000118096
NIP 527-23-05-360
Kapitał zakładowy 4 250 000 PLN

Udostępnij