Pediatria

Tracheostomia to niewielki, chirurgiczny otwór przez skórę do tchawicy.

Istnieje wiele powodów, dla których dzieci mogą potrzebować tracheostomii. Może to być złagodzenie poważnych trudności w oddychaniu spowodowanych zablokowaniem górnych dróg oddechowych lub jeśli dziecko musi być podłączone do maszyny pomagającej w oddychaniu.

Warunki oddechowe

Dzieci z tracheostomią są narażone na wysokie ryzyko infekcji dróg oddechowych. Wynika to z ominięcia naturalnie ochronnych kanałów ustnych i nosowych, co ułatwia mikroorganizmom przedostanie się do dolnych dróg oddechowych. Ponadto stosowanie rurki tracheostomijnej może podrażniać błonę śluzową tchawicy, dodatkowo zwiększając ryzyko infekcji.

Utrata funkcji nawilżania i filtracji

Podczas oddychania przez usta i nos górne drogi oddechowe nawilżają i filtrują wdychane powietrze. W ten sposób można mieć pewność, że powietrze ma odpowiednią temperaturę ciała i zawiera wystarczającą ilość wilgoci, gdy dociera do płuc, aby mogły one prawidłowo funkcjonować. Tracheostomia omija górne drogi oddechowe, co oznacza, że ważne funkcje nawilżania i filtrowania zostają w większości utracone. Drogi oddechowe reagują wytwarzaniem większej ilości gęstego śluzu, który trudniej jest odkaszlnąć lub odessać. Noszenie HME może pomóc zrekompensować te utracone funkcje.

Dlaczego korzystanie z HME jest ważne

Wymienniki ciepła i wilgoci (HME) zostały opracowane, aby zrekompensować utracone funkcje nosa i pomóc przywrócić równowagę "klimatu" w płucach. HME poprawia zdrowie płuc poprzez ogrzewanie i nawilżanie wdychanego powietrza. Wiadomo, że ciągłe stosowanie wymiennika ciepła i wilgoci (HME) zmniejsza produkcję śluzu u większości osób oddychających przez szyję i pomaga poprawić jakość życia. Tradycyjny HME nawilża wdychane powietrze, ale nie filtruje go skutecznie. W związku z tym nie zapobiega odpowiednio przedostawaniu się wirusów, bakterii i innych drobnych cząstek unoszących się w powietrzu do dróg oddechowych.

Freevent XtraCare Mini

Freevent XtraCare Mini to nowy produkt, który łączy w sobie HME z wysoce skuteczną filtracją, która zapewnia dziecku ochronę przed wirusami, bakteriami, pyłkami i innymi cząsteczkami unoszącymi się w powietrzu.

Skuteczna filtracja bakterii >99%*

Skuteczna filtracja wirusów >98%*

Freevent XtraCare Mini

Przewidziane zastosowanie wyrobu:Urządzenie Freevent XtraCare Mini jest wymiennikiem ciepła i wilgoci połączonym z filtrem elektrostatycznym z wysoce skuteczną filtracją, która zapewnia dziecku ochronę przed wirusami, bakteriami, pyłkami i innymi cząsteczkami unoszącymi się w powietrzu. Freevent XtraCare Mini ogrzewa i nawilża powietrze wdychane przez dziecko, aby zmniejszyć ilość i grubość śluzu oraz poprawić zdrowie płuc.


Podmiot odpowiedzialny: Coloplast Sp. z o.o.
Producent: Tracoe Medical GmbH

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Udostępnij