Szukaj
close

Witamy w firmie Atos Medical

Proszę wybrać swój kraj

Polska
Europe
Belgique (Français)
België (Nederlands)
Danmark
Deutschland
España
France
Italia
Nederland
Norge
Polska
Portugal
Schweiz (Deutsch)
Suisse (Français)
Suomi
Sverige
UK (English)
Asia
中文(大中華)
日本語 (Japan)
Americas
Brazil
Canada (English)
Canada (French)
USA (English)
Oceania
Australia (English)
New Zealand (English)
Other
International
Potwierdź swój wybór
  • Twój kraj :Polska

Proteza głosowa

Mówienie z użyciem protezy głosowej zapewnia najbardziej naturalnie brzmiący i najłatwiejszy do zrozumienia głos. Dowiedz się więcej, czym jest proteza głosowa i co należy wziąć pod uwagę, stając się użytkownikiem takiej protezy.

Jak to działa?

Proteza głosowa to wyrób wykonany zwykle z silikonu klasy medycznej. Zostaje umieszczona między przełykiem a tchawicą pierwotnie – podczas zabiegu całkowitej laryngektomii albo w przetoce wytworzonej wtórnie.

Proteza głosowa ma dwa kołnierze, które utrzymują ją na miejscu — jeden od strony przełyku, drugi od strony tchawicy. Między tymi kołnierzami znajduje się rurka z zastawką jednokierunkową. Ta zastawka otwiera się podczas mówienia, a zamyka w trakcie oddychania i jedzenia, aby nie dopuścić do wpadania ciał obcych do tchawicy (np. śliny, jedzenia lub napojów).

Gdy zamkniesz stomę, wydychane powietrze zostanie przekierowane przez protezę głosową do przełyku. Podczas przepływu powietrza przez przełyk tkanka będzie drgać i generowany będzie dźwięk. Taki sposób mówienia jest nazywany mową tchawiczo-przełykową.

Obecnie mowa tchawiczo-przełykowa jest uważana za najbardziej skuteczną metodę, która pozwala na ponowne mówienie po całkowitej laryngektomii.

Różne typy protez głosowych Provox

System Provox oferuje kompletny asortyment standardowych protez głosowych oraz akcesoriów zapewniających użytkownikowi dobrą jakość głosu, niewielki wysiłek przy mówieniu, łatwą konserwację urządzenia i komfort noszenia.

Provox Vega

Provox Vega jest standardowym urządzeniem, które najprawdopodobniej będzie Twoją pierwszą protezą głosową. W badaniach klinicznych wykazano, że to urządzenie jest trwalsze i zapewnia najlepszą jakość głosu, wymaga najmniejszego wysiłku podczas mówienia, a jego czyszczenie jest najłatwiejsze.

Większość użytkowników wskazała protezę Provox Vega jako preferowaną protezę głosową w porównaniu z innymi urządzeniami tego typu.