Szukaj
close

Witamy w firmie Atos Medical

Proszę wybrać swój kraj

Polska
Europe
Belgique (Français)
België (Nederlands)
Danmark
Deutschland
España
France
Italia
Nederland
Norge
Polska
Portugal
Schweiz (Deutsch)
Suisse (Français)
Suomi
Sverige
UK (English)
Asia
中文(大中華)
日本語 (Japan)
Americas
Brazil
Canada (English)
Canada (French)
USA (English)
Oceania
Australia (English)
New Zealand (English)
Other
International
Potwierdź swój wybór
  • Twój kraj :Polska

Mówienie z protezą głosową

Mówienie z protezą głosową, to obecnie najpopularniejsza na Świecie metoda przywrócenia głosu, po zabiegu całkowitej laryngektomii. Jest to również najbardziej skuteczna z trzech metod rehabilitacji głosu — zapewnia emisję najbardziej naturalnego i płynnego głosu.

Proteza głosowa jest umieszczana w niewielkim otworze między tchawicą a przełykiem. Ten otwór jest zwykle wykonywany w trakcie zabiegu chirurgicznego, aby jak najszybciej umożliwić pacjentowi mówienie własnym głosem.

Jak powstaje głos?

Po zabiegu chirurgicznym oddychanie odbywa się przez otwór w szyi (zwany również tracheostomą). Jeśli stoma zostanie zamknięta przed wydechem, całe powietrze z płuc zostanie skierowane z tchawicy przez protezę głosową do przełyku i na koniec dotrze do jamy ustnej. Gdy wydychane powietrze przechodzi przez górną część przełyku, otaczające tkanki zaczynają drgać. Te drgania powodują powstawanie dźwięków, które są przekształcane w wypowiadane słowa pod warunkiem, że zostaną odpowiednio ukształtowane przez język i wargi.

Mowa z użyciem protezy głosowej

Poniższy film przedstawia przybliżony dźwięk mowy z użyciem protezy głosowej. Sposób, w jaki Tore mówi, gdy używa „sztucznej krtani”, różni się wyraźnie od sposobu mówienia z użyciem mowy protezowej czy też przełykowej.

Zalety mówienia z protezą głosową:

  • Łatwa nauka — możliwe jest szybkie nauczenie się funkcjonalnej mowy.
  • Jakość głosu zbliżona do normalnego — płynna mowa z normalnym frazowaniem i dłuższy czas fonacji.
  • Zwykle bardziej zrozumiała.

Pozwól sobie pomóc — nasi przedstawiciele działu obsługi klienta zaprezentują Ci różne protezy głosowe, które mamy w ofercie

Zadzwoń do nas