Szukaj
close

Witamy w firmie Atos Medical

Proszę wybrać swój kraj

Polska
Europe
Belgique (Français)
België (Nederlands)
Danmark
Deutschland
España
France
Italia
Nederland
Norge
Polska
Portugal
Schweiz (Deutsch)
Suisse (Français)
Suomi
Sverige
UK (English)
Asia
中文(大中華)
日本語 (Japan)
Americas
Brazil
Canada (English)
Canada (French)
USA (English)
Oceania
Australia (English)
New Zealand (English)
Other
International
Potwierdź swój wybór
  • Twój kraj :Polska

Wymiennik ciepła i wilgoci HME (ang. Heat and Moisture Exchanger)

Wymiennik HME pomaga zmniejszyć wytwarzanie śluzu i ograniczyć kaszel, ponieważ nawilża i filtruje powietrze wdychane przez stomę. Firma Atos Medical dostarcza różne wymienniki ciepła i wilgoci (HME), które są dopasowane do różnych stylów życia.

„Gdy zacząłem korzystać z wymiennika HME (Provox), moje życie uległo zmianie. Zacząłem spotykać się z przyjaciółmi i znów mogłem bywać w moich ulubionych miejscach”. — Walter

Dlaczego warto używać wymiennika ciepła i wilgoci?

Po całkowitej laryngektomii oddychasz przez stomę w szyi. Oznacza to, że powietrze docierające do płuc jest zimniejsze i mniej wilgotne niż powinno być. Płuca reagują, produkując więcej śluzu, a tchawica może być podrażniona. Możliwe, że będziesz dużo kaszleć i będziesz zmuszony regularnie czyścić stomę, co może być niekomfortowe w miejscach publicznych.

Większość osób uważa, że noszenie wymiennika HME jest w takich przypadkach pomocne.

Jak to działa?

Wymiennik HME znajduje się na stomie i gdy przez niego oddychasz, ogrzewa powietrze i sprawia, że jest bardziej wilgotne. Odbywa się to poprzez „wychwytywanie” ciepła i wilgoci z powietrza wydychanego, a następnie ich oddawanie do powietrza wdychanego.

Aby doświadczyć zalet wymiennika HME, musisz go nosić przez cały czas. Jeśli dotychczas nie korzystałeś(-aś) z wymiennika HME, Twoje płuca mogą zacząć produkować więcej śluzu. Jest to zupełnie naturalne, a ilość śluzu ulegnie zmniejszeniu po upływie kilku tygodni, gdy płuca dostosują się do nowego filtra HME.

 

 

Mówienie z wymiennikiem HME

Jeśli używasz protezy głosowej, w celu mówienia po prostu naciśnij pokrywę wymiennika HME. Urządzenie ułatwia oddychanie, co jest istotne, gdy robisz przerwy między dłuższymi zdaniami.

 

Różne wymienniki HME przeznaczone do różnych sytuacji

Nasze wymienniki HME zaprojektowaliśmy w taki sposób, aby działały w różnych sytuacjach, odpowiednio do pory dnia i w zależności od tego, co robisz.

Najlepszy wymiennik HME dla użytkowników prowadzących aktywny tryb życia

„Aktywność” ma odmienne znaczenie dla różnych osób. Może oznaczać wyjście na spacer albo spotkania ze znajomymi i częstsze rozmowy.

Wymiennik HME Provox XtraFlow ułatwia oddychanie, nawilżając powietrze, którym oddychasz w trakcie aktywności fizycznej. Bardzo skutecznie ogranicza ilość śluzu i ogranicza kaszel, a jednocześnie jest dyskretny, więc nie będziesz skrępowany(-a) w sytuacjach towarzyskich. Jest również łatwy w użyciu z proteza głosową — w celu mówienia wystarczy nacisnąć pokrywkę.

Najlepsze wymienniki HME na czas odpoczynku i relaksu

W ciągu dnia nie zawsze jesteś „na pełnych obrotach”. Czasem musisz się zrelaksować i zwolnić tempo życia. To jest przykładowo czas, gdy wstajesz rano, gdy czytasz gazetę lub gdy przygotowujesz posiłek.

W takich przypadkach zalecamy wymiennik HME Provox XtraMoist. Dba o dodatkowe nawilżenie powietrza i umożliwia wygodne oddychanie. Ogranicza kaszel i ilość śluzu do minimum, a jednocześnie jest dyskretny i łatwy w użyciu z protezą głosową.

Dowiedz się więcej o wymienniku HME Provox XtraFlow oraz o wymienniku HME Provox XtraMoist

Najlepsze wymienniki HME do ochrony

Wymiennik Provox Micron jest przeznaczony do ochrony, gdy jesteś na zewnątrz w szczególności w zatłoczonych miejscach, w których bakterie i wirusy mogą stanowić zagrożenie, a powietrze nie jest szczególnie czyste. Może też służyć do filtrowania pyłków, gdy pracujesz w ogrodzie.

Mówienie bez użycia rąk z wymiennikiem HME

Jeśli używasz protezy głosowej, opracowaliśmy dla Ciebie rozwiązanie Provox FreeHands FlexiVoice. Jest to połączenie specjalnej zastawki z wymiennikiem HME, które zapewnia swobodę mówienia bez użycia rąk.

Możesz wybrać dwa różne wymienniki HME przeznaczone do różnych rodzajów aktywności. Jeśli chcesz być aktywny(-a), rozważ użycie wymiennika HME „Flow”, a jeśli chcesz odpocząć, wybierz opcję „Moist”.

Nowe rozwiązanie na noc

Nigdy nie należy zapominać o wartości dobrego snu w nocy. Właśnie dlatego, zanim pójdziesz spać, zalecamy zmianę na wymiennik Provox Luna. Ten wymiennik utrzymuje wilgotność powietrza i ułatwia płucom przygotowanie się na nadchodzący dzień. Łatwo jest przez niego oddychać i jest specjalnie zaprojektowany w celu eliminowania dyskomfortu. Jest miękki, elastyczny i delikatny.

„Uwielbiam wymiennik Luna w nocy. Sypiam znacznie lepiej, jest wygodniejszy i znacznie ogranicza ilość wydzieliny”.

„Gdy zobaczyłem wymiennik Luna, wydawało mi się, że będzie dobry, ale nie przyszło mi do głowy, że będzie aż tak dobry!”

  • Jak dobrać odpowiedni wymiennik ciepła i wilgoci HME
Pobierz

Zamów darmowe próbki i wypróbuj samodzielnie