Szukaj
close

Witamy w firmie Atos Medical

Proszę wybrać swój kraj

Polska
Europe
Belgique (Français)
België (Nederlands)
Danmark
Deutschland
España
France
Italia
Nederland
Norge
Polska
Portugal
Schweiz (Deutsch)
Suisse (Français)
Suomi
Sverige
UK (English)
Asia
中文(大中華)
日本語 (Japan)
Americas
Brazil
Canada (English)
Canada (French)
USA (English)
Oceania
Australia (English)
New Zealand (English)
Other
International
Potwierdź swój wybór
  • Twój kraj :Polska

Wyroby mocujące — plastry i rurki

Wyroby mocujące, do których należą plastry i rurki, umożliwiają korzystanie z wymiennika ciepła i wilgoci (HME) zakładanego z przodu stomy. Jest to bardzo ważne dla utrzymania optymalnej kondycji i funkcjonowania płuc.

         

Co wybrać?

Plaster jest najczęstszym i najwygodniejszym sposobem mocowania wymiennika HME z przodu stomy. Wystarczy ostrożnie przykleić plaster na stomę zgodnie z instrukcjami, a następnie zamocować do niego wymiennik HME.

Czasem może być zalecane stosowanie rurki Provox LaryTube lub LaryButton i w takiej sytuacji nie należy używać plastrów bez konsultacji z lekarzem.

Różne plastry przeznaczone do różnych sytuacji

Istnieją różne rodzaje plastrów używane w zależności od rodzajów aktywności oraz wrażliwości skóry.

Najlepszy plaster na czas aktywności

W dniach wzmożonej aktywności korzystaj z plastra Provox StabiliBase lub Provox Xtrabase. Są to mocne i stabilne plastry, które dobrze uszczelniają wymiennik HME. Jeśli dużo mówisz, jest to najlepsze rozwiązanie, ponieważ eliminuje konieczność wywierania dużego nacisku na plaster.Są również odpowiednie do mówienia bez użycia rąk.

Najlepszy plaster na mniej aktywne dni

Provox FlexiDerm to miękki i elastyczny plaster, który można dostosowywać do kształtu stomy, nie tracąc przy tym przylepności.

Najlepszy plaster do wrażliwej skóry

Provox OptiDerm ma mniejszą przylepność niż nasze inne plastry i został wykonany z materiału łagodnego dla skóry. Jest to dobry wybór bezpośrednio po zabiegu chirurgicznym lub radioterapii i szczególnie wtedy, gdy masz wrażliwą skórę podatną na podrażnienia.

Przed snem załóż Provox Luna

Plaster Provox Luna jest miękki i gładki, a jego pierścień jest mniejszy, dzięki czemu jest bardziej wygodny podczas snu. Dodatkowo zawiera specjalny „hydrożel”, który ma działanie kojące i chłodzące. Możesz zauważyć, że Twoja skóra będzie mniej podrażniona, co będzie pomocne podczas noszenia plastra na dzień.

  • PRZEWODNIK PO PRODUKTACH PROVOX ADHESIVE
Pobierz

Zmiana plastra

Dbanie o skórę wokół stomy jest ważne. Jeśli będziesz o nią dbać, zmniejszysz prawdopodobieństwo uszkodzenia i podrażnienia skóry, a plastry będą dłużej trzymać się na miejscu.

Wskazówki dotyczące pielęgnacji skóry:

  • Zanim zdejmiesz plaster na dzień, pokryj go środkiem Provox Adhesive Remover.
  • Po zdjęciu plastra wyczyść skórę wokół stomy wodą z mydłem albo użyj chusteczki Provox Cleaning Towel.
  • Na noc używaj wymiennika z plastrem Provox Luna jako kojącej alternatywy, która ułatwi komfortowy sen.
  • Rano zdejmij wymiennik i plaster Provox Luna, używając wody, która ułatwi jego zdejmowanie. Oczyść skórę chusteczką Provox Cleaning Towel albo wodą z mydłem. Odczekaj, aż wyschnie.
  • Jeśli masz wrażliwą skórę, nałóż środek Provox Skin Barrier i odczekaj, aż wyschnie. Dopiero potem nałóż plaster na dzień.

 

  • INSTRUKCJA JAK STOSOWAĆ PLASTRY PROVOX
Pobierz

Rurki tracheostomijne LaryTube i krótkie rurki tracheostomijne LaryButton

Czasami lekarz może zalecić stosowanie rurki Provox LaryTube lub LaryButton.

 

 

Rurka Provox LaryTube to kaniula, która utrzymuje wymiennik HME Provox z przodu stomy, a jednocześnie zapobiega obkurczaniu się stomy. Może być używana zamiast plastra bezpośrednio po zabiegu chirurgicznym, w trakcie radioterapii, jeśli nie można używać plastra, a także w przypadku podrażnienia skóry. Rurkę Provox LaryTube należy zamocować klipsami Provox LaryClip lub taśmą Provox TubeHolder.

 

Rurka Provox LaryButton również służy do przytrzymywania wymienników HME Provox z przodu stomy i zapobiega obkurczaniu się stomy. Pozostaje w stomie samoczynnie lub jest przytrzymywana przez klipsy Provox LaryClip bądź uchwyt Provox TubeHolder.

To, czy możliwe jest korzystanie z rurki LaryButton, jest uzależnione od rozmiaru i kształtu stomy. Rurka LaryButton powinna wygodnie pasować do stomy i nie może powodować podrażnień ani dyskomfortu, jednak zawsze przed jej użyciem należy skonsultować się z lekarzem.

Jeśli masz pytania

pozwól nam się z Tobą skontaktować

Po otrzymaniu Państwa zgłoszenia rozpatrzymy je i udzielimy odpowiedzi w ciągu jednego dnia roboczego.
*pola obowiązkowe
Preferowany sposób kontaktu:

skontaktuj się z nami bezpośrednio

Polska
Tel: 22 295 00 16
Zobacz pełną listę kontaktów tutaj