Szukaj
close

Witamy w firmie Atos Medical

Proszę wybrać swój kraj

Polska
Europe
Belgique (Français)
België (Nederlands)
Danmark
Deutschland
España
France
Italia
Nederland
Norge
Polska
Portugal
Schweiz (Deutsch)
Suisse (Français)
Suomi
Sverige
UK (English)
Asia
中文(大中華)
日本語 (Japan)
Americas
Brazil
Canada (English)
Canada (French)
USA (English)
Oceania
Australia (English)
New Zealand (English)
Other
International
Potwierdź swój wybór
  • Twój kraj :Polska

Tympanostomia

Infekcje ucha są bardzo powszechnym zjawiskiem, szczególnie u dzieci. Większość infekcji ucha ustaje samoistnie lub jest skutecznie leczona antybiotykami. Czasami jednak infekcje ucha lub obecność płynu w uchu środkowym stają się przewlekłe.

Kiedy infekcje lub obecność płynu w uchu środkowym stają się chroniczne, może to prowadzić do uszkodzenia słuchu, zmiany w zachowaniu dziecka lub opóźnienia w rozwoju mowy i nauce języka. W takich przypadkach otolaryngolog może zalecić założenie drenika wentylacyjnego.

Dreniki wentylacyjne lub nazywane inaczej rurki tympanostomijne, to cieniutkie rurki, które umieszczane są w błonie bębenkowej w celu połączenia jamy ucha środkowego z zewnętrznym przewodem słuchowym. Umożliwiają one przedostawanie się powietrza do ucha środkowego w celu wentylacji i/lub ewakuowania płynów z ucha środkowego do zewnętrznego przewodu słuchowego.

 

Najczęstszymi wskazaniami do założenia dreniku wentylacyjnego są nawracające zapalenie ucha środkowego (ostre zapalenie ucha środkowego) lub obecność płynu w uchu środkowym (wysiękowe zapalenie ucha). Inne, mniej częste wskazania obejmują upośledzenie czynności funkcji trąbki słuchowej, deformację błony bębenkowej lub powikłania w przebiegu zapalenia ucha środkowego, takie jak zapalenie wyrostka sutkowatego.

Chcesz dowiedzieć się więcej o drenikach TympoVent?

Więcej