Szukaj
Ruchomość szczęki

Jeśli zauważysz u siebie problemy z otwieraniem ust wystarczająco szeroko lub odczuwasz ból w okolicach szczęki, może to oznaczać, że masz szczękościsk. Objaw ten może pojawić się w dowolnym wieku i może się rozwijać powoli.

Przyczyn szczękościsku jest wiele. Dochodzi do niego często po leczeniu raka okolic głowy i szyi, w wyniku urazu, po leczeniu dentystycznym lub po wystąpieniu infekcji.  Szczękościsk może utrudniać jedzenie, mówienie, ziewanie, śmianie się czy czyszczenie zębów.

Brak ruchomości stawu może prowadzić do stanu zapalnego, co powoduje usztywnienie stawu i stopniowo utratę przez niego swoich naturalnych funkcji. Wczesne wykrywanie i rehabilitacja mogą pomóc w przeciwdziałaniu tej chorobie.

Rozciąganie połączone z ruchem biernym jest skutecznym sposobem na zwiększenie ruchomości szczęki. Ruch bierny odżywia staw bez aktywowania bolących mięśni. Staw może również pozostawać całkowicie rozluźniony, jeśli działająca siła zewnętrzna będzie przesuwać szczękę w jej naturalnym zakresie ruchu. Ćwiczenie z urządzeniem rehabilitacyjnym TheraBite® Jaw Motion Rehabilitation™ zapewnia zarówno ruch rozciągający jak i ruch bierny. Spodziewane efekty rehabilitacji z użyciem tego urządzenia to zwiększenie otwarcia szczęk od 1 do 1,5 mm na tydzień.

Chcesz dowiedzieć się więcej o systemie TheraBite?