Szukaj
close

Witamy w firmie Atos Medical

Proszę wybrać swój kraj

Polska
Europe
Belgique (Français)
België (Nederlands)
Danmark
Deutschland
España
France
Italia
Nederland
Norge
Polska
Portugal
Schweiz (Deutsch)
Suisse (Français)
Suomi
Sverige
UK (English)
Asia
中文(大中華)
日本語 (Japan)
America
Brazil
Canada (English)
Canada (French)
USA (English)
Oceania
Australia (English)
New Zealand (English)
Other
International
Potwierdź swój wybór
  • Twój kraj :Polska

Wyroby mocujące — plastry i rurki

Wyroby mocujące, do których należą plastry i rurki, umożliwiają korzystanie z wymiennika ciepła i wilgoci (HME) zakładanego z przodu stomy. Jest to bardzo ważne dla utrzymania optymalnej kondycji i funkcjonowania płuc.

Co wybrać?

Plaster jest najczęstszym i najwygodniejszym sposobem mocowania wymiennika HME z przodu stomy. Wystarczy ostrożnie przykleić plaster na stomę zgodnie z instrukcjami, a następnie zamocować do niego wymiennik HME.

Czasem może być zalecane stosowanie rurki Provox LaryTube lub LaryButton i w takiej sytuacji nie należy używać plastrów bez konsultacji z lekarzem.

Różne plastry przeznaczone do różnych sytuacji

Istnieją różne rodzaje plastrów używane w zależności od rodzajów aktywności oraz wrażliwości skóry.

 

Najlepszy plaster na czas aktywności

W dniach wzmożonej aktywności korzystaj z plastra Provox StabiliBase. Jest to mocny i stabilny plaster, który dobrze uszczelnia wymiennik HME. Jeśli dużo mówisz, jest to najlepsze rozwiązanie, ponieważ eliminuje konieczność wywierania dużego nacisku na plaster. Jest również odpowiedni do mówienia bez użycia rąk.

 

Najlepszy plaster na mniej aktywne dni

Provox FlexiDerm to miękki i elastyczny plaster, który można dostosowywać do kształtu stomy, nie tracąc przy tym przylepności.

 

Najlepszy plaster do wrażliwej skóry

Provox OptiDerm ma mniejszą przylepność niż nasze inne plastry i został wykonany z materiału łagodnego dla skóry. Jest to dobry wybór bezpośrednio po zabiegu chirurgicznym lub radioterapii i szczególnie wtedy, gdy masz wrażliwą skórę podatną na podrażnienia.

Potrzebujesz pomocy w znalezieniu odpowiednich plastrów?

Skontaktuj się ze mną

Przed snem załóż Provox Luna

Wymiennik Provox Luna jest miękki i gładki od strony skóry, a jego pierścień jest mniejszy, dzięki czemu jest bardziej wygodny podczas snu (link to product). Dodatkowo wyposażyliśmy go w specjalny „hydrożel”, który ma działanie kojące i chłodzące. Możesz zauważyć, że Twoja skóra będzie mniej podrażniona, co będzie pomocne podczas noszenia plastra na dzień.

Zamów darmowe próbki

Proszę o przesłanie próbek

Uzyskanie dobrego uszczelnienia

Jeśli podczas wymiany plastra nie zachowasz odpowiedniej ostrożności, łatwo może dojść do podrażnienia skóry wokół szyi. Od czasu do czasu mogą również pojawiać się trudności z uzyskaniem dobrego i wytrzymałego uszczelnienia. Właśnie dlatego opracowaliśmy narzędzie do rutynowej wymiany, które codziennie przeprowadzi Cię przez ZDEJMOWANIE, CZYSZCZENIE, PRZYGOTOWANIE I NAKŁADANIE plastra.

Nasze narzędzie do rutynowej wymiany plastra będzie Cię wspierać podczas dziennych i wieczornych etapów wymiany plastra.

Zmiana plastra

Dbanie o skórę wokół stomy jest ważne. Jeśli będziesz o nią dbać, zmniejszysz prawdopodobieństwo uszkodzenia i podrażnienia skóry, a plastry będą dłużej trzymać się na miejscu.

 

Wskazówki dotyczące pielęgnacji skóry:

  • Zanim zdejmiesz plaster na dzień, pokryj go środkiem Provox Adhesive Remover.
  • Po zdjęciu plastra wyczyść skórę wokół stomy wodą z mydłem albo użyj chusteczki Provox Cleaning Towel.
  • Na noc używaj wymiennika Provox Luna jako kojącej alternatywy, która ułatwi komfortowy sen.
  • Rano zdejmij wymiennik Provox Luna, używając wody, która ułatwi jego zdejmowanie. Oczyść skórę chusteczką Provox Cleaning Towel albo wodą z mydłem. Odczekaj, aż wyschnie.
  • Jeśli masz wrażliwą skórę, nałóż środek Provox Skin Barrier i odczekaj, aż wyschnie. Dopiero potem nałóż plaster na dzień.

Rurki tracheostomijne i krótkie rurki tracheostomijne

Czasami lekarz może zalecić stosowanie rurki Provox LaryTube lub LaryButton.

Rurka Provox LaryTube to kaniula, która utrzymuje wymiennik HME Provox z przodu stomy, a jednocześnie zapobiega obkurczaniu się stomy. Może być używana zamiast plastra bezpośrednio po zabiegu chirurgicznym, w trakcie radioterapii, jeśli nie można używać plastra, a także w przypadku podrażnienia skóry. Rurkę Provox LaryTube należy zamocować klipsami Provox LaryClip lub taśmą Provox TubeHolder.

Rurka Provox LaryButton również służy do przytrzymywania wymienników HME Provox z przodu stomy i zapobiega obkurczaniu się stomy. Pozostaje w stomie samoczynnie lub jest przytrzymywana przez klipsy Provox LaryClip bądź uchwyt Provox TubeHolder.

To, czy możliwe jest korzystanie z rurki LaryButton, jest uzależnione od rozmiaru i kształtu stomy. Rurka LaryButton powinna wygodnie pasować do stomy i nie może powodować podrażnień ani dyskomfortu, jednak zawsze przed jej użyciem należy skonsultować się z lekarzem.