Szukaj
close

Witamy w firmie Atos Medical

Proszę wybrać swój kraj

Polska
Europe
Belgique (Français)
België (Nederlands)
Danmark
Deutschland
España
France
Italia
Nederland
Norge
Polska
Portugal
Schweiz (Deutsch)
Suisse (Français)
Suomi
Sverige
UK (English)
Asia
中文(大中華)
日本語 (Japan)
Americas
Brazil
Canada (English)
Canada (French)
USA (English)
Oceania
Australia (English)
New Zealand (English)
Other
International
Potwierdź swój wybór
  • Twój kraj :Polska

Historia firmy

Od momentu powstania w 1986 roku, motorem napędowym Atos Medical był zawsze rozwój i wprowadzanie innowacji. Przy ścisłej współpracy z pracownikami i wiodącymi instytucjami ochrony zdrowia oraz użytkownikami końcowymi, Atos wyznaczył standardy w zakresie opieki i pielęgnacji laryngektomowanych. Poprzez nasze rozwiązania produktowe i technologie zapewniamy możliwość mówienia osobom, które oddychają przez stomę.

Dzisiaj Mamy ponad 30-letnie doświadczenie w dziedzinie rehabilitacji osób laryngektomowanych, posiadamy oddziały w 22 krajach i zatrudniamy ponad 750 pracowników na całym świecie. Udziałowcami Atos Medical są PAI Partners, jeden z wiodących funduszy private equity w Europie oraz osoby wchodzących w skład zarządu i kadry kierowniczej firmy Atos.

2017 Zostaje utworzony oddział Atos Medical w Polsce. Również w 2017 r. wprowadzamy na rynek Provox® Luna®, rozwiązanie na noc, aby pomóc użytkownikom zadbać o spokojny sen.

2016 Wprowadziliśmy Provox® Coming Home®, aby ułatwić użytkownikom powrót ze szpitala oraz przedstawić im i ich opiekunom przykładowe produkty i istotne informacje w intuicyjny, krok po kroku wskazówki i wsparcie.

2015 Aby być bliżej naszych klientów i rynków, Atos otworzył nowe biuro w Malmö (Szwecja). Nasze centrum ds. badań i rozwoju oraz zakład produkcyjny pozostały dalej w Hörby (Szwecja).

2014 Aby zapewnić użytkownikom swobodę mówienia bez użycia rąk, opracowaliśmy urządzenie rehabilitacyjne Provox FreeHands FlexiVoice, które może być używane z naszym najbardziej zaawansowanym plastrem mocującym Provox StabiliBase.

2013 Utworzenie oddziałów w Japonii i Brazylii w 2013 r. w ramach kontynuowania ekspansji na rynkach międzynarodowych poza Europą, utworzenie oddziału we Włoszech obsługującego południową Europę oraz kilku oddziałów w krajach nordyckich.

2012 W celu sprostania rosnącemu popytowi rozbudowaliśmy nasze centrum ds. badań i rozwoju oraz zakład produkcyjny w Hörby, w którym po modernizacji znalazły się: wydział formowania wtryskowego, wydział montażu, narzędziownia, kontrola jakości, pakownia i magazyn.

2011 W celu wsparcia strategii i zintensyfikowania działań zorientowanych na wzrost, firma EQT nabywa Atos Medical od Nordic Capital.

2010 Wprowadzenie drugiej generacji wymienników ciepła i wilgoci systemu Provox: Provox XtraFlow i Provox XtraMoist.  Te wymienniki HME cechują się doskonałym nawilżaniem powietrza oraz niskim oporem oddechowym i wyznaczają standardy w branży.

2004 W 2004 i 2005 r. następuje szybka ekspansja międzynarodowa poprzez utworzenie oddziałów w Holandii, Hiszpanii, Szwajcarii i Belgii, a następnie w Portugalii w 2008 r. i we Francji w 2010 r.

2003 Wprowadzenie protezy głosowej Provox ActiValve, opracowanej dla pacjentów z problemem zbyt szybkiego przeciekania przez protezę. Specjalnie zaprojektowana proteza zawiera magnesy, które zapobiegają jej przypadkowemu otworzeniu się.

2000 Kontynuowanie ekspansji międzynarodowej poprzez utworzenie oddziału w Stanach Zjednoczonych i następnie w 2002 roku w Niemczech.

1997 Wprowadzenie modelu Provox®2 – drugiej generacji protezy głosowej Provox. W planach jest wprowadzenie w przyszłości trzeciej generacji protez, a także kilku specjalizowanych protez głosowych Provox.

1996 Rozpoczęcie ekspansji międzynarodowej  poprzez utworzenie pierwszego oddziału spółki w Wielkiej Brytanii.

1995 Wprowadzenie pierwszego wymiennika ciepła i wilgoci Provox razem z szeroką gamą wyrobów mocujących systemu Provox.

1990 Zaprezentowanie pierwszej protezy głosowej Provox®, która z miejsca odniosła olbrzymi sukces. Już w pierwszym roku po wprowadzeniu na rynek jest ona stosowana niemalże w całej Europie.

1987 Atos Medical rozpoczyna współpracę z profesorem Fransem Hilgersem oraz jego współpracownikami z Holenderskiego Instytutu Onkologii. Połączenie wiedzy medycznej pracowników Holenderskiego Instytutu Onkologii oraz potencjału produkcyjnego Atos Medical w zakresie formowania wtryskowego silikonu do zastosowań w branży technologii medycznych, umożliwiło opracowanie wszczepialnej protezy głosowej o niskim oporze przepływu powietrza, ułatwiającej pacjentom mówienie.

1986 Założenie firmy Atos Medical na południu Szwecji przez braci Gert i Jan-Ove Perssonów. Do dzisiaj nasze światowej klasy centrum badań i rozwoju oraz najnowocześniejszy zakład produkcyjny, z pomieszczeniami sterylnymi, nadal mieści się w Hörby w Szwecji.