Szukaj
close

Witamy w firmie Atos Medical

Proszę wybrać swój kraj

Polska
Europe
Belgique (Français)
België (Nederlands)
Danmark
Deutschland
España
France
Italia
Nederland
Norge
Polska
Portugal
Schweiz (Deutsch)
Suisse (Français)
Suomi
Sverige
UK (English)
Asia
中文(大中華)
日本語 (Japan)
Americas
Brazil
Canada (English)
Canada (French)
USA (English)
Oceania
Australia (English)
New Zealand (English)
Other
International
Potwierdź swój wybór
  • Twój kraj :Polska

Tracheostomia

Tracheotomia to zabieg medyczny polegający na utworzeniu w szyi otworu umożliwiającego bezpośredni dostęp do tchawicy (tchawicy) w celu ułatwienia oddychania. Tracheostomia może być tymczasowa lub trwała, a istnieje kilka powodów, dla których warto wykonać tę procedurę, wszystkie powody dla których wykonuje się taki zabieg dotyczą ograniczeń oddechowych. Może być wykonywany w nagłych wypadkach, gdy drogi oddechowe są zablokowane lub gdy choroba lub inny problem uniemożliwia normalne oddychanie. Po tracheotomii będziesz mieć tracheostomę, z rurką tracheostomijną wchodzącą do tchawicy. To zmieni twój sposób oddychania i mówienia.

Funkcje twojego nosa

Twój nos nie tylko wącha – ale ogrzewa, nawilża i filtruje powietrze, którym oddychasz. W ten sposób możesz mieć pewność, że powietrze ma odpowiednią temperaturę ciała i zawiera wystarczającą ilość wilgoci, gdy dociera do płuc, aby mogły prawidłowo funkcjonować. Tracheostomia powoduje utratę tych funkcji a w konsekwencji powoduje wdychanie suchego, zimnego i niefiltrowanego powietrza. Płuca reagują na to wytwarzaniem większej ilości śluzu, co oznacza, że musisz więcej kaszleć (podobnie jak w przypadku przeziębienia), a tchawica może być podrażniona.

Wymienniki ciepła i wilgoci (HMEs) zostały opracowane, aby zrekompensować utracone funkcje nosa. Pomagają przywrócić równowagę „klimatu” w płucach.

Freevent XtraCare, Freevent DualCareTrachPhone  to wymienniki ciepła i wilgoci HME, które ogrzewają, nawilżają i filtrują wdychane powietrze, zmniejszając produkcję śluzu i kaszlu.

Mówienie przez tracheostomę

Mowa jest naszym najważniejszym sposobem komunikowania się. Po tracheotomii oddychasz przez rurkę tracheostomijną, co powoduje, że powietrze nie będzie już przechodzić przez struny głosowe, wytwarzając głos. Będziesz musiał nauczyć się mówić w inny sposób.  

Ponowne mówienie będzie możliwe po zamknięciu rurki tracheostomijnej pod warunkiem, że między tchawicą a rurką będzie wystarczająca ilość miejsca. Zatykając rurkę podczas wydechu, wydychane powietrze przechodzi przez nos i usta, a co za tym idzie powietrze z płuc przepływa przez struny głosowe, umożliwiając mówienie.

TrachPhone to wymiennik HME zawierający pokrywę ze sprężyną, którą można łatwo zamknąć palcem.   Aby mówić bez użycia rąk, możesz użyć zaworu foniatrycznego, aby zamknąć rurkę tracheostomijną podczas wydechu.

Freevent DualCare to wyjątkowe połączenie zaworu foniatrycznego z wymiennikiem ciepła i wilgoci HME.

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych produktach do tracheostomii?

  • FREEVENT DUALCARE
Pobierz
  • JAK STOSOWAĆ FREEVENT DUALCARE
Pobierz
  • FREEVENT XTRACARE
Pobierz
  • WYMIENNIKI CIEPŁA I WILGOCI HME & ZASTAWKI FONIATRYCZNE
Pobierz

Jeśli masz pytania

pozwól nam się z Tobą skontaktować

Po otrzymaniu Państwa zgłoszenia rozpatrzymy je i udzielimy odpowiedzi w ciągu jednego dnia roboczego.
*pola obowiązkowe
Preferowany sposób kontaktu:

skontaktuj się z nami bezpośrednio

Polska
Tel: 22 295 00 16
Zobacz pełną listę kontaktów tutaj