Szukaj
close

Witamy w firmie Atos Medical

Proszę wybrać swój kraj

Polska
Europe
Belgique (Français)
België (Nederlands)
Danmark
Deutschland
España
France
Italia
Nederland
Norge
Polska
Portugal
Schweiz (Deutsch)
Suisse (Français)
Suomi
Sverige
UK (English)
Asia
中文(大中華)
日本語 (Japan)
Americas
Brazil
Canada (English)
Canada (French)
USA (English)
Oceania
Australia (English)
New Zealand (English)
Other
International
Potwierdź swój wybór
  • Twój kraj :Polska

Komunikat prasowy: Nowa strona informacyjna poświęcona chirurgii raka krtani

Nowa strona informacyjna poświęcona chirurgii raka krtani

Laryngektomia.info to kompleksowe źródło informacji na temat laryngektomii całkowitej

Atos Medical, wiodąca firma w dziedzinie opieki nad pacjentami po laryngektomii, będąca częścią Coloplast A/S, ogłosiła dziś, że jest sponsorem nowej strony internetowe www.laryngektomia.pl – “Laryngektomia info.” Celem strony jest zapewnienie rzetelnego i łatwego dostępu do informacji dla każdego, kto będzie lub był poddany laryngektomii całkowitej, a także jego rodziny i przyjaciół.

Serwis Laryngektomia info. ma dostarczyć pacjentom odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Obejrzyj ten film, aby dowiedzieć się więcej:

Atos Medical – Proud Sponsor of The Laryngectomy site

„Otrzymanie diagnozy raka krtani z zaleceniem poddania się całkowitej laryngektomii może być dla wielu osób źródłem stresu i trudnym momentem. Dlatego tak ważne jest, aby pacjenci mieli łatwy dostęp do rzetelnych informacji na temat tego, czego mogą się spodziewać w trakcie całego procesu leczenia” – mówi Christina Bjorkander, Dyrektor Działu Digital Atos Medical i dodaje: „Mam nadzieję, że laryngektomia.info będzie służyć jako wspaniałe źródło informacji dla pracowników służby zdrowia, pacjentów i ich  opiekunów”.

Dr Mario Fernández, MD, PhD,Chirurg Głowy i Szyi z Hiszpanii, jest autorem i współautorem ponad 30 publikacji naukowych, a także jednym z gospodarzy i prelegentów Global Post Laryngectomy Rehabilitation Course w Barcelonie w Hiszpanii.

„Ważne jest, aby myśleć o obawach pacjenta, ponieważ pacjent chce wiedzieć, co go czeka w każdym aspekcie jego życia. Takie informacje nie są teraz dostępne, ale powinny być. Na pewno poczują się lepiej, jeśli zrozumieją, że decyzja o poddaniu się całkowitej laryngektomii jest najlepszą decyzją w walce z nowotworem” – powiedział dr Mario Fernández.

Strona zawiera inspirujące i informacyjne artykuły, filmy i materiały do pobrania, które odpowiadają na najczęściej zadawane pytania pacjentów i ich sympatyków. Struktura strony oparta jest na doświadczeniach pacjenta przed operacją, w trakcie operacji, w szpitalu, w domu i w życiu jako laryngektomowany.

„Myślę, że ważne jest oddzielenie wszystkich aspektów całkowitej laryngektomii, aby pomóc im [pacjentom] poruszać się po wszystkich informacjach. Możemy więc porozmawiać z nimi na takie tematy, jak ich emocjonalna podróż, ich różne potrzeby i to, jak nauczą się nowego sposobu mówienia” – mówi Katherine Behenna, mgr logopedii z Wielkiej Brytanii.

Szybkie fakty o stronie Laryngektomia info.

  • Treści zawarte na stronie laryngektomia info. są weryfikowane przez międzynarodową medyczną radę doradczą, która jest multidyscyplinarną grupą kluczowych liderów opinii, składającą się z chirurgów głowy i szyi, logopedów i pielęgniarek.
  • Struktura strony oparta jest na doświadczeniach pacjenta w różnych fazach przed i po laryngektomii całkowitej.
  • W początkowej fazie tworzenia strony dostępne były języki: angielski, francuski, niemiecki i hiszpański.
  • Zawartość strony laryngektomia info. nie stanowi porady medycznej, diagnozy ani leczenia. Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i nie zastępują porady lekarskiej. Aby uzyskać poradę medyczną, należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.
  • Atos Medical jest sponsorem strony poświęconej Laryngektomii (www.laryngektomia.pl)

Informacje kontaktowe


Kontakt dla mediów

Peter Mønster
Starszy kierownik ds. kontaktów z mediami
Tel: +45 4911 2623
E-mail: dkpete@coloplast.com

W przypadku pytań prosimy o kontakt:

Christina Bjorkander
Dyrektor Działu Digital, Atos Medical
Tel: +46 766416430
E-mail: Christina.Bjorkander@atosmedical.com

About Atos Medical


Firma Atos Medical opracowuje i sprzedaje w ponad 90 krajach urządzenia medyczne, które poprawiają jakość życia osób ze stomą. Firma zajmuje czołową pozycję w dziedzinie laryngektomii i jest globalnym graczem w dziedzinie tracheostomii. Firma Atos Medical została założona w 1986 roku i ma siedzibę w południowej Szwecji. Atos Medical jest częścią firmy Coloplast A/S. Więcej informacji można znaleźć na stronie atosmedical.com.