Szukaj
close

Witamy w firmie Atos Medical

Proszę wybrać swój kraj

Polska
Europe
Belgique (Français)
België (Nederlands)
Danmark
Deutschland
España
France
Italia
Nederland
Norge
Polska
Portugal
Schweiz (Deutsch)
Suisse (Français)
Suomi
Sverige
UK (English)
Asia
中文(大中華)
日本語 (Japan)
Americas
Brazil
Canada (English)
Canada (French)
USA (English)
Oceania
Australia (English)
New Zealand (English)
Other
International
Potwierdź swój wybór
  • Twój kraj :Polska

Tracheostomia

Zabieg tracheotomii polega na wykonaniu w przedniej ścianie tchawicy otworu, zwanego tracheostomą i wprowadzeniu do niego rurki tracheostomijnej. W wyniku tracheotomii następuje zmiana sposobu oddychania i mówienia.

Wdychanie przez tracheostomę oznacza oddychanie suchym, zimnym i nieprzefiltrowanym powietrzem. Powietrze takie podrażnia błonę śluzową płuc, w wyniku czego może wystąpić zwiększone wydzielanie śluzu oraz kaszel. Stosowanie wymiennika HME pozwala na przywrócenie utraconych funkcji nosa i jamy ustnej. Wymienniki Provox XtraFlow, Provox XtraMoist i TrachPhone zapewniają ogrzewanie, nawilżanie i filtrowanie wdychanego powietrza, zmniejszając wytwarzanie śluzu oraz kaszlu.

Ponowne mówienie jest możliwe poprzez zamykanie rurki tracheostomijnej, pod warunkiem, że pomiędzy tchawicą a rurką jest odpowiednia ilość wolnej przestrzeni. Po zasłonięciu otworu rurki powietrze jest wydychane przez nos i usta. Powietrze z płuc przechodzi przez struny głosowe, powodując wytworzenie głosu. Otwór rurki można zamykać bezpośrednio palcem lub za pomocą wymiennika HME. TrachPhone jest wymiennikiem HME wyposażonym w wieczko ze sprężyną, które może być łatwo zamykane palcem.

Aby móc mówić bez użycia rąk, możliwe jest użycie zaworu foniatrycznego, który zamyka rurkę tracheostomijną podczas wydechu. Freevent DualCare to połączenie zaworu foniatrycznego i wymiennika HME. Poprzez obrót wieczka zaworu można przełączać się pomiędzy trybem mówienia i trybem wymiennika HME.

Głos Rinka

Rink mieszkający w Holandii przeszedł zabieg tracheotomii i używa teraz urządzenia rehabilitacyjnego Freevent DualCare, które jest połączeniem zaworu foniatrycznego i wymiennika HME. Rink opowiada o tym, jaką rolę urządzenie rehabilitacyjne ProTrach spełnia w jego codziennym życiu, związanym z rodziną, pracą i uprawianiem sportu.

Głos Sylvii

Sylvia ma 45 lat i mieszka w Holandii. Sylvia czynnie uprawia sport i uwielbia jeździć na rowerze wyścigowym. W miesiącach zimowych często jeździ na łyżwach. Sylvia przeszła zabieg tracheotomii trzy lata temu. W akapicie poniżej Sylvia dzieli się swoimi doświadczeniami z użytkowania zaworu foniatrycznego ProTrach DualCare.

„Jakiś rok temu dowiedziałam się o urządzeniu ProTrach DualCare. Jeśli musiałabym opisać ProTrach DualCare jednym słowem, to byłoby to „wolność”. Bo właśnie wolność jest tym, co daje mi ten innowacyjny zawór foniatryczny. Z powodu operacji tracheotomii mówienie przestało być już czymś tak normalnym jak przedtem. Dzięki ProTrach DualCare to się w istotny sposób zmieniło.

Zaletą urządzenia DualCare jest to, że nie trzeba przykładać palca do kasety wymiennika HME. Nie absorbuje to tak uwagi i mówiąc dosłownie mam teraz wolne ręce do robienia innych rzeczy. Osoby z mojego otoczenia mówią, że dźwięk mojego głosu jest dużo lepszy, gdy korzystam z ProTrach DualCare niż gdy mam założony wymiennik HME Provox. ProTrach DualCare dobrze zamyka otwór stomii, gdy jest przełączony w tryb mówienia. Kiedy nie muszę mówić mogę przełączyć DualCare w tryb pracy jako wymiennik HME, co jest dużą zaletą, której nie miał mój poprzedni zawór foniatryczny powlekany srebrem. Tamten zawór powlekany srebrem wystawał za bardzo i można było słyszeć jak pracuje podczas mówienia. Mogę nosić zawór DualCare cały dzień bez zmęczenia i już nie muszę słuchać tego irytującego dźwięku. Używam od 1 do 2 kaset wymiennika HME dziennie i są one łatwe w wymianie. Podsumowując: z pewnością będę dalej używać DualCare.”

Dowiedz się więcej o zaworze foniatrycznym ProTrach DualCare

Obejrzyj poniższy film, aby dowiedzieć się jak działa zawór ProTrach DualCare. W filmie objaśniono również w jaki sposób ogrzewanie i nawilżanie powietrza przez wymiennik HME wpływa korzystnie na poprawę stanu i pracy płuc.

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych produktach do tracheostomii?

  • FREEVENT DUALCARE
Pobierz
  • JAK STOSOWAĆ FREEVENT DUALCARE
Pobierz
  • FREEVENT XTRACARE
Pobierz
  • WYMIENNIKI CIEPŁA I WILGOCI HME & ZASTAWKI FONIATRYCZNE
Pobierz

Jeśli masz pytania

pozwól nam się z Tobą skontaktować

Po otrzymaniu Państwa zgłoszenia rozpatrzymy je i udzielimy odpowiedzi w ciągu jednego dnia roboczego.
*pola obowiązkowe
Preferowany sposób kontaktu:

skontaktuj się z nami bezpośrednio

Polska
Tel: 22 295 00 16
Zobacz pełną listę kontaktów tutaj