Szukaj
close

Witamy w firmie Atos Medical

Proszę wybrać swój kraj

Polska
Europe
Belgique (Français)
België (Nederlands)
Danmark
Deutschland
España
France
Italia
Nederland
Norge
Polska
Portugal
Schweiz (Deutsch)
Suisse (Français)
Suomi
Sverige
UK (English)
Asia
中文(大中華)
日本語 (Japan)
Americas
Brazil
Canada (English)
Canada (French)
USA (English)
Oceania
Australia (English)
New Zealand (English)
Other
International
Potwierdź swój wybór
 • Twój kraj :Polska

Ogólne wskazówki dotyczące pandemii COVID-19

Stosuj się do:

 • Przed czyszczeniem stomy myj ręce przez co najmniej 20 sekund ciepłą wodą z mydłem.
 • W miarę możliwości unikaj dotykania stomy i rób to tylko czystymi rękoma.
 • W miarę możliwości przez całą dobę noś urządzenie HME. Urządzenia HME pomagają nawilżać wdychane powietrze, zmniejszając kaszel i wydzielanie śluzu.
 • Rozważ noszenie urządzenia HME z filtrem elektrostatycznym który z ponad 99­procentową skutecznością filtruje wirusy i bakterie, na przykład podczas wizyt w szpitalu lub w zatłoczonych miejscach.
 • W miarę możliwości noś urządzenie HME z plastrem. Zapewnia to najbardziej hermetyczne uszczelnienie minimalizujące rozprzestrzenianie się kropelek w bezpośrednim otoczeniu. Jeśli musisz korzystać z rurki, używaj takiej, którą można mocować plastrem.
 • Jeśli wychodzisz z domu, po powrocie umyj ręce, zdejmij urządzenie HME i wyrzuć je. Ponownie umyj ręce i załóż nowe urządzenie HME.
 • Jeśli musisz wyczyścić stomę z powodu kaszlu, najpierw umyj ręce, potem wyczyść stomę i od razu wyrzuć chusteczki, a następnie ponownie umyj ręce.
 • Jeśli chcesz kaszlnąć, zdejmij urządzenie HME i mocno przykryj przód stomy niestrzępiącą się chusteczką lub ściereczką, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się kropelek. W przypadku kaszlnięcia do urządzenia HME natychmiast je wyrzuć.
 • Podczas pielęgnacji stomy i protez głosowych używaj wyłącznie czystych urządzeń i sprzętu.
 • Sprzęt i produkty do pielęgnacji stomy przechowuj w oddzielnym czystym i higienicznym miejscu, np. w szczelnym pojemniku.
 • Noś ze sobą skuteczny środek do dezynfekcji rąk (zawierający co najmniej 60% alkoholu) i stosuj go, gdy nie możesz umyć rąk wodą i mydłem.
 • W miarę możliwości korzystaj z jednorazowych produktów i urządzeń czyszczących.
 • Po zakończeniu czyszczenia wyrzuć wszystkie zużyte produkty i umyj ręce.
 • Rozważ skontaktowanie się z lekarzem, aby upewnić się, że masz w domu wszystkie potrzebne produkty i urządzenia.
 • Skontaktuj się z lekarzem przed wizytą w szpitalu, aby upewnić się, że stosujesz właściwe środki ostrożności, takie jak noszenie urządzenia HME z filtrem elektrostatycznym o ponad 99-procentowej skuteczności wyposażonym w ochraniacz dla osób po laryngektomii. Szpital może poprosić Cię o założenie dwóch maseczek: na stomę i na twarz.
 • Kiedy musisz wyjść z domu, zabierz ze sobą torebkę strunową, aby wszystkie brudne chusteczki lub zużyte produkty były szczelnie zamknięte do czasu, aż będzie można je wyrzucić.
 • Możesz założyć bransoletkę z informacją, że używasz protezy głosowej.

Unikaj:

 • Unikaj przechowywania czystych i brudnych urządzeń lub sprzętu w tym samym pojemniku.
 • Unikaj pozostawiania nieużywanych i czystych urządzeń poza pojemnikiem.
 • Unikaj pozostawiania brudnych urządzeń lub sprzętu poza pojemnikiem — natychmiast je usuń lub wyczyść.
 • Nie używaj ponownie, nie myj ani nie płucz urządzeń HME.
 • Nie przechowuj HME ani innych urządzeń bez zabezpieczenia w torbie lub kieszeni.

Produkty, które mogą Ci pomóc

Urządzenie Provox® XtraMoist™ HME cechuje się najmniejszym rozmiarem porów i najlepszym nawilżeniem. Urządzenie Provox® XtraFlow™ HME ma nieco większy rozmiar porów i łatwiej przez niego oddychać, ale zapewnia nieco mniejsze nawilżenie. Urządzenia Provox Xtra HME oferują pewien poziom filtracji w zależności od wielkości porów, nie można ich jednak uznać za skuteczne zabezpieczenie przed wirusami i bakteriami.

Urządzenie Provox® Micron™ HME zapewnia nawilżenie i filtrację wdychanego powietrza oraz filtrację wydychanego powietrza. Chroni ono Ciebie i osoby znajdujące się w Twoim bezpośrednim otoczeniu poprzez skuteczną filtrację wirusów i bakterii (skuteczność filtracji bakteryjnej i wirusowej przekracza 99%)*. W zależności od sytuacji możesz go używać w niektórych okolicznościach lub cały czas

Urządzenia Provox® Xtra HME

Plastry Provox® Adhesive

Provox® FlexiDerm to plaster dobrze przylegający do skóry. Provox® OptiDermto delikatny plaster odpowiedni dla skóry wrażliwej. Provox® StabiliBase  dobrze przylega do skóry i nadaje się również do głębokiej stomy, szczególnie w przypadku częstego mówienia z użyciem urządzeń Provox Xtra HME lub bez użycia rąk.

 

Provox® LaryTube™ z pierścieniem

Mocuje się za pomocą plastra i ma złącze do urządzeń Provox HME.

Provox® Plug

Do tymczasowego zatrzymania przecieku przez protezę głosową. Po włożeniu zatyczki można jeść i pić. Mówienie nie jest możliwe.

Provox® TruTone EMOTE™

„Sztuczna krtań” sprawdzająca się jako zapasowy produkt umożliwiający mówienie.

Produkty do pielęgnacji

Ręczniki Provox® Cleaning Towels

Jednorazowe produkty pomagające w czyszczeniu okolic stomy. 

Patyczki Provox® Swabs

Produkty jednorazowego użytku do łatwego i higienicznego czyszczenia rurek, dostępne w czterech rozmiarach. Patyczki Provox Swab XL nadają się szczególnie do czyszczenia rurek i przycisków. 

Ochraniacze Provox® Protectors

Grube i chłonne ochraniacze na stomę. Provox Protector Large szczególnie sprawdza się podczas noszenia na urządzeniu Micron HME w trakcie wizyt w szpitalu.

Przed wypróbowaniem nowego produktu zawsze skontaktuj się z lekarzem, aby upewnić się, że jest on dla Ciebie odpowiedni.

Więcej informacji na temat produktów oraz instrukcje użytkowania znajdziesz w naszym dziale na temat produktów dziale na temat produktów.

*Ważne uwagi: Pełne informacje na temat produktu można znaleźć w instrukcji obsługi. Provox® Micron™ jest produktem na receptę w Stanach Zjednoczonych. Model Provox® Micron™ nie został przetestowany pod kątem ochrony przed wirusem wywołującym COVID-19. Testy wykazują skuteczność filtracji bakteryjnej i wirusowej na poziomie ≥ 99%. Ponieważ patogeny mogą opuszczać organizm i przedostawać się do niego w inny sposób, np. przez usta, nos i oczy, nie można zagwarantować stuprocentowej ochrony. Środki ochrony przed koronawirusem zalecane między innymi przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) mają również zastosowanie do osób stosujących Provox® Micron™.

Źródła:

Hennessy M, Bann D, Patel V, Saadi R, Krempl G, Deschler D, et al. A Commentary on the Management of Total Laryngectomy Patients. Special Collection: COVID-19 Preprints: Authorea; 2020.  

Coronavirus outbreak and how laryngectomee and neck breathers can prevent getting the infection. Posted by Itzhak Brook MD, 25th January 2020 on www.dribrook.blogspot.com

Jeśli masz pytania

pozwól nam się z Tobą skontaktować

Po otrzymaniu Państwa zgłoszenia rozpatrzymy je i udzielimy odpowiedzi w ciągu jednego dnia roboczego.
*pola obowiązkowe
Preferowany sposób kontaktu:

skontaktuj się z nami bezpośrednio

Polska
Tel: 22 295 00 16
Zobacz pełną listę kontaktów tutaj