Szukaj
Historia firmy

Od momentu powstania w 1986 roku motorem napędowym Atos Medical był zawsze rozwój i wprowadzanie innowacji. Przy ścisłej współpracy z pracownikami i wiodącymi instytucjami ochrony zdrowia oraz użytkownikami końcowymi Atos wyznaczył standardy w zakresie opieki i pielęgnacji laryngektomowanych. Poprzez nasze rozwiązania produktowe i technologie zapewniamy możliwość mówienia osobom, które oddychają przez stomę.

Dzisiaj Mamy ponad 30-letnie doświadczenie w dziedzinie rehabilitacji osób laryngektomowanych, posiadamy oddziały w 14 krajach i zatrudniamy ponad 450 pracowników na całym świecie. Udziałowcami Atos Medical są PAI Partners, jeden z wiodących funduszy private equity w Europie oraz osoby wchodzących w skład zarządu i kadry kierowniczej firmy Atos.  

2015 Aby być bliżej naszych klientów i rynków, Atos otworzył nowe biuro w Malmö (Szwecja). Nasze centrum ds. badań i rozwoju oraz zakład produkcyjny pozostały dalej w Hörby (Szwecja).  

 

2014 Aby zapewnić użytkownikom swobodę mówienia bez użycia rąk, opracowaliśmy urządzenie rehabilitacyjne Provox FreeHands FlexiVoice, które może być używane z naszym najbardziej zaawansowanym plastrem mocującym Provox StabiliBase.  

 

2013 Utworzenie oddziałów w Japonii i Brazylii w 2013 r. w ramach kontynuowania ekspansji na rynkach międzynarodowych poza Europą, utworzenie oddziału we Włoszech obsługującego południową Europę oraz kilku oddziałów w krajach nordyckich.  

 

2012 W celu sprostania rosnącemu popytowi rozbudowaliśmy nasze centrum ds. badań i rozwoju oraz zakład produkcyjny w Hörby, w którym po modernizacji znalazły się: wydział formowania wtryskowego, wydział montażu, narzędziownia, kontrola jakości, pakownia i magazyn.  

 

2011 W celu wsparcia strategii i zintensyfikowania działań zorientowanych na wzrost firma EQT nabywa Atos Medical od Nordic Capital.  

 

2010 Wprowadzenie drugiej generacji wymienników ciepła i wilgoci systemu Provox: Provox XtraFlow i Provox XtraMoist.  Te wymienniki HME cechują się doskonałym nawilżaniem powietrza oraz niskim oporem oddechowym i wyznaczają standardy w branży.  

 

2004 W 2004 i 2005 r. następuje szybka ekspansja międzynarodowa poprzez utworzenie oddziałów w Holandii, Hiszpanii, Szwajcarii i Belgii, a następnie w Portugalii w 2008 r. i we Francji w 2010 r.  

 

2003 Wprowadzenie protezy głosowej Provox ActiValve opracowanej dla pacjentów z problemem zbyt szybkiego przeciekania przez protezę. Specjalnie zaprojektowana proteza zawiera magnesy, które zapobiegają jej przypadkowemu otworzeniu się.  

 

2000 Kontynuowanie ekspansji międzynarodowej poprzez utworzenie oddziału w Stanach Zjednoczonych i następnie w 2002 roku w Niemczech.  

 

1997 Wprowadzenie modelu Provox®2 – drugiej generacji protezy głosowej Provox. W planach jest wprowadzenie w przyszłości trzeciej generacji protez, a także kilku specjalizowanych protez głosowych Provox.  

 

1996 Rozpoczęcie w 1996 r. ekspansji międzynarodowej  poprzez utworzenie pierwszego oddziału spółki w Wielkiej Brytanii.  

 

1995 Wprowadzenie pierwszego wymiennika ciepła i wilgoci Provox razem z szeroką gamą wyrobów mocujących systemu Provox.  

 

1990 Zaprezentowanie pierwszej protezy głosowej Provox®, która z miejsca odniosła olbrzymi sukces. Już w pierwszym roku po wprowadzeniu na rynek jest ona stosowana niemalże w całej Europie.  

 

1987 W 1987 roku Atos Medical rozpoczyna współpracę z profesorem Fransem Hilgersem oraz jego współpracownikami z Holenderskiego Instytutu Onkologii. Połączenie wiedzy medycznej pracowników Holenderskiego Instytutu Onkologii oraz potencjału produkcyjnego Atos Medical w zakresie formowania wtryskowego silikonu do zastosowań w branży technologii medycznych umożliwiło opracowanie wszczepialnej protezy głosowej o niskim oporze przepływu powietrza, ułatwiającej pacjentom mówienie.  

 

1986 Założenie firmy Atos Medical na południu Szwecji przez braci Gert i Jan-Ove Perssonów. Do dzisiaj nasze światowej klasy centrum badań i rozwoju oraz najnowocześniejszy zakład produkcyjny z pomieszczeniami sterylnymi nadal mieści się w Hörby w Szwecji.