Szukaj
Historia firmy

Od momentu powstania w 1986 roku motorem napędowym Atos Medical był zawsze rozwój i wprowadzanie innowacji. Przy ścisłej współpracy z pracownikami i wiodącymi instytucjami ochrony zdrowia oraz użytkownikami końcowymi Atos wyznaczył standardy w zakresie opieki i pielęgnacji laryngektomowanych. Poprzez nasze rozwiązania produktowe i technologie zapewniamy możliwość mówienia osobom, które oddychają przez stomę.

Dzisiaj

Mamy ponad 30-letnie doświadczenie w dziedzinie rehabilitacji osób laryngektomowanych, posiadamy oddziały w 14 krajach i zatrudniamy ponad 450 pracowników na całym świecie.

Udziałowcami Atos Medical są PAI Partners, jeden z wiodących funduszy private equity w Europie oraz osoby wchodzących w skład zarządu i kadry kierowniczej firmy Atos.

 

2015

Aby być bliżej naszych klientów i rynków, Atos otworzył nowe biuro w Malmö (Szwecja). Nasze centrum ds. badań i rozwoju oraz zakład produkcyjny pozostały dalej w Hörby (Szwecja).

 

2014

Aby zapewnić użytkownikom swobodę mówienia bez użycia rąk, opracowaliśmy urządzenie rehabilitacyjne Provox FreeHands FlexiVoice, które może być używane z naszym najbardziej zaawansowanym plastrem mocującym Provox StabiliBase.

 

2013

Utworzenie oddziałów w Japonii i Brazylii w 2013 r. w ramach kontynuowania ekspansji na rynkach międzynarodowych poza Europą, utworzenie oddziału we Włoszech obsługującego południową Europę oraz kilku oddziałów w krajach nordyckich.

 

2012

W celu sprostania rosnącemu popytowi rozbudowaliśmy nasze centrum ds. badań i rozwoju oraz zakład produkcyjny w Hörby, w którym po modernizacji znalazły się: wydział formowania wtryskowego, wydział montażu, narzędziownia, kontrola jakości, pakownia i magazyn.

 

2011

W celu wsparcia strategii i zintensyfikowania działań zorientowanych na wzrost firma EQT nabywa Atos Medical od Nordic Capital.

 

2010

Wprowadzenie drugiej generacji wymienników ciepła i wilgoci systemu Provox: Provox XtraFlow i Provox XtraMoist.  Te wymienniki HME cechują się doskonałym nawilżaniem powietrza oraz niskim oporem oddechowym i wyznaczają standardy w branży.

 

2004

W 2004 i 2005 r. następuje szybka ekspansja międzynarodowa poprzez utworzenie oddziałów w Holandii, Hiszpanii, Szwajcarii i Belgii, a następnie w Portugalii w 2008 r. i we Francji w 2010 r.

 

2003

Wprowadzenie protezy głosowej Provox ActiValve opracowanej dla pacjentów z problemem zbyt szybkiego przeciekania przez protezę. Specjalnie zaprojektowana proteza zawiera magnesy, które zapobiegają jej przypadkowemu otworzeniu się.

 

2000

Kontynuowanie ekspansji międzynarodowej poprzez utworzenie oddziału w Stanach Zjednoczonych i następnie w 2002 roku w Niemczech.

 

1997

Wprowadzenie modelu Provox®2 – drugiej generacji protezy głosowej Provox. W planach jest wprowadzenie w przyszłości trzeciej generacji protez, a także kilku specjalizowanych protez głosowych Provox.

 

1996

Rozpoczęcie w 1996 r. ekspansji międzynarodowej  poprzez utworzenie pierwszego oddziału spółki w Wielkiej Brytanii.

 

1995

Wprowadzenie pierwszego wymiennika ciepła i wilgoci Provox razem z szeroką gamą wyrobów mocujących systemu Provox.

 

1990

Zaprezentowanie pierwszej protezy głosowej Provox®, która z miejsca odniosła olbrzymi sukces. Już w pierwszym roku po wprowadzeniu na rynek jest ona stosowana niemalże w całej Europie.

 

1987

W 1987 roku Atos Medical rozpoczyna współpracę z profesorem Fransem Hilgersem oraz jego współpracownikami z Holenderskiego Instytutu Onkologii. Połączenie wiedzy medycznej pracowników Holenderskiego Instytutu Onkologii oraz potencjału produkcyjnego Atos Medical w zakresie formowania wtryskowego silikonu do zastosowań w branży technologii medycznych umożliwiło opracowanie wszczepialnej protezy głosowej o niskim oporze przepływu powietrza, ułatwiającej pacjentom mówienie.

 

1986

Założenie firmy Atos Medical na południu Szwecji przez braci Gert i Jan-Ove Perssonów. Do dzisiaj nasze światowej klasy centrum badań i rozwoju oraz najnowocześniejszy zakład produkcyjny z pomieszczeniami sterylnymi nadal mieści się w Hörby w Szwecji.

 

Skład Zarządu:

 • Ragnar Hellenius (Chairman)
 • Carl Settergren
 • Frédéric Stévenin
 • Jérémie Masset
 • Andreas Kumeth
 • Niklas Sjöblom
 • Amitayush Bahri

 

Skład kadry kierowniczej:

 • Claus Bjerre (Chief Executive Officer)
 • Philip Eickhoff (Chief Financial Officer)
 • Rolf Karlberg (Senior Vice President, Operations)
 • Corina van As-Brooks (Senior Vice President, Innovation & Marketing)
 • Ulrik Berthelsen (Senior Vice President, Northern & Southern Europe, Japan, and Emerging Markets)
 • Mark Reade (Senior Vice President, North America)
 • Michael Jakobi (Senior Vice President, Germany, Switzerland, and Austria)
 • Dorthe Rønnau (Senior Vice President, Human Resources)
 • Christian Skak Olufsen (Vice President, General Counsel, Legal Affairs and Compliance)